четвер, 10 березня 2011 р.

Суміщений санвузол - плюс чи мінус?


Бажання змінюватися і змінювати все навколо хоча б раз відвідує кожну людину. У тому числі і рішення провести не тільки перестановку меблів, але і більш грандіозний захід - перепланування.

Дві чільні умовності перепланування, що вимагають суворого дотримання полягають у наступному:

1. Не піддавати знесенню несучі стіни.

2. Не змінювати встановленого розташування «мокрих приміщень» у квартирі - ванни, туалету, кухні.

Щоб змінити знудилий або зовсім незручний простір, у квартирах зносять перегородки, утеплюють лоджії, вибивають із зовнішніх стін двері і вікна, що ведуть на балкон, поєднують санвузли.

Викроївши додаткові сантиметри за рахунок товщини перегородок і «зшивши» новий вигляд інтер'єру, ви отримуєте додаткові можливості трактування простору.

У більшості випадків перепланування при поєднанні дає позитивний результат. Обмовлюся - позитивний результат можливий тільки при правильному підході, зваженому, обдуманому рішенні, як естетичному, так і функціональному.

У суміщеному санвузлі з'являється можливість установки додаткового санітарно-технічного обладнання, що підвищує комфортність приміщення, а в деяких випадках передвіщуючого розвиток нових проблем. Тому в разі суміщення санвузла про певні позитивні сторони даного підприємства говорити складно.

Отже, в чому власне полягає складність?

Тут працює проста логіка. Зі зменшенням кількості приміщень у квартирі потреби мешканців не зменшуються. Частота відвідувань і тривалість перебування на території санвузла залишаються незмінними.

Якщо сім'я маленька (наприклад, молода пара, яка тільки почала жити окремо, або люди похилого віку, діти яких з'їхали на інші квартири), суміщений санвузол не стане проблемою.

А якщо більше?

Так у квартирах, де проживає сім'я, до складу якої входять двоє дорослих батьків і діти підліткового віку або молодше, таке нововведення стане мінусом. Потребуватиме значних змін. Відвідують всі, тривалість в залежності від обставин різна, потреба відвідування для різних членів сім'ї нерідко збігається.

Ось і доводиться або миритися з зайнятістю об'єкта і пританцьовуючи очікувати, або бігати до сусідів, або санкціонувати час відвідування санвузла вранці під час зборів на роботу, в школу, дитячий сад; ввести розклад прийому лазневих процедур. Якщо квартиру одночасно населяє і старше покоління - бабусі, дідусі, труднощі з відвідуванням кількісно зростають, те саме відбувається і в багатодітних сім'ях.

Можливо, на етапі проектування самої будівлі в різних кінцях квартири було закладено дві пари стояків (каналізаційних та водопровідних). Тоді у вас точно є можливість зробити гостьовий санвузол з наявністю унітазу (по можливості, умивальника) і хазяйський - суміщений.

Однак якщо цю зручність не було передбачено, а в квартирі проживає більше трьох осіб, не поспішайте зносити стіни. Виниклі згодом труднощі можуть перекреслити всі ваші старання.

Немає коментарів:

Дописати коментар